Jak wypożyczalnia samochodowa dba o bezpieczeństwo pieszych

Odblaski

W sprawdzonych wypożyczalniach dba się o bezpieczeństwo pieszych. Nie tylko wynajmują one komfortowe i w pełni bezpieczne auta, ale także proponują opaski odblaskowe, które zapewnią Ci odpowiednią widoczność jeśli poruszasz się na piechotę.

Zarówno kierowcy, jak i piesi powinni odpowiednio dbać o swoje bezpieczeństwo na drodze. Szczególna ostrożność oraz właściwe przygotowanie do podróży, zwłaszcza w trudnych warunkach – np. w nocy czy we mgle – są bardzo istotne dla bezpieczeństwa na drodze. Dla pieszych niezwykle pomocne są materiały odblaskowe – opaski, kamizelki, breloki. Dzięki nim kierowcy mają szansę już z daleka dostrzec przemieszczającego się pieszego, a w konsekwencji ograniczyć ryzyko wypadku do minimum.

Bezpieczeństwo pieszych na drodze

W Polsce notuje się rocznie ponad 2000 wypadków z udziałem pieszych. Wiele z nich jest wynikiem nieostrożności bądź łamania przepisów właśnie przez pieszych. Odpowiednie przygotowanie, przestrzeganie prawa drogowego oraz właściwe zabezpieczenie, szczególnie w kontekście poruszania się nocą, na mniej uczęszczanych drogach, to gwarancja bezpieczeństwa.

Na bezpieczeństwo pieszych na drodze składa się wiele czynników. Przede wszystkim, poruszając się po drodze pieszo należy zachować szczególną ostrożność. Wszelkie dystraktory w postaci telefonu komórkowego czy słuchawek mogą skutecznie nas rozproszyć i w konsekwencji sprawić, że w razie sytuacji zagrożenia zareagujemy nieadekwatnie bądź zbyt późno.

Należy również zwracać uwagę na znaki drogowe, oznaczenia oraz sygnalizację świetlną, które porządkują ruch na drodze i pozwalają zachować bezpieczeństwo w trakcie przemieszczania się. Przechodzenie na czerwonym świetle, w miejscu do tego nieprzeznaczonym bądź niezgodnie z zasadami drogowymi znacząco podnosi ryzyko zagrożenia.

Bardzo pomocne w kontekście bezpiecznego poruszania się na drodze pieszych są opaski odblaskowe oraz wszelkiego rodzaju inne odblaski, które czynią nas bardziej widocznymi dla samochodów. Opaski odblaskowe są szczególnie przydatne w miejscach mniej ruchliwych, gorzej oświetlonych, w nocy lub w przypadku gorszych warunków pogodowych, np. mgły.

Jak działają i do czego służą odblaski?

Odblaski działają na zasadzie emisji odbitego światła. Oznacza to, że opaski odblaskowe odbijają światło od innego materiału – pochłaniają, przepuszczają i odbijają światło od innego elementu. Dzięki temu samochód jadący słabo oświetloną drogą w nocy, ma szansę już z daleka zauważyć pieszego. Światła samochodowe odbijają się bowiem na odblaskach osoby idącej poboczem, emitując w ten sposób dobrze widoczną wiązkę światła. W wielu przypadkach noszenie odblasków przez pieszych ratuje zdrowie, a nawet życie, ponieważ kierowca ma czas aby wyminąć idącą poboczem osobę.

Bezpieczeństwo pieszych – niektóre wypożyczalnie oferują odblaski

Niektóre wypożyczalnie szczególnie dbają o bezpieczeństwo swoich klientów, w tym także pieszych. W ich ofercie znajdują się specjalne opaski odblaskowe, które możesz umieścić w dowolnym, dobrze widocznym miejscu na ubraniu bądź akcesoriach. Wystarczy niewielka opaska odblaskowa, aby ograniczyć do minimum ryzyko wypadku. Umieszczona w dobrze widocznym miejscu opaska odblaskowa odbije światło nadjeżdżającego samochodu, dzięki czemu kierowca w porę może wyminąć pieszego – bezpieczeństwo dla każdego uczestnika ruchu drogowego automatycznie wzrasta. Zamów opaski odblaskowe dla siebie i swoich bliskich już teraz!

Źródło: https://comfortcar.pl/blog/aktualnosci/zadbaj-o-bezpieczenstwo-dziecka-na-drodze/

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze Artykuły
Najnowsze Komentarze
Najnowsze Komentarze
Zobacz Również