Pomyłka w wiadomości do UFG może Cię drogo kosztować!

Pomyłka we wniosku UFG

Wiadomość do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego musi zostać bardzo dokładnie opisana i wypełniona. W przeciwnym wypadku, nawet najmniejsza pomyłka we wniosku do UFG może Cię drogo kosztować.

Pomyłka we wniosku do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego może Cię drogo kosztować. Nieprawidłowo uzupełnione dane osobowe, niewłaściwy opis zdarzenia, a nawet… jedna niepoprawna cyfra w numerze sprawy może sprawić, że Twój przypadek w ogóle nie zostanie rozpatrzony.

Jedna cyferka robi wielką różnicę

Choć wydaje się, że niewielki błąd nie powinien wpłynąć na rozpatrzenie Twojego wniosku do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, prawda wygląda zgoła inaczej. Niedokładność, nawet niewielka, może mieć dla Ciebie wyjątkowo przykre konsekwencje.

Jak wiadomo, dobrze jest uczyć się na błędach, a jeszcze lepiej jeśli możemy opierać się na doświadczeniach innych. Jeden z naszych Klientów niestety musiał czerpać naukę opierając się na własnych przeżyciach, i to całkiem niedawnych. Otóż na początku marca 2023 roku Ubezpieczeniowy

Fundusz Gwarancyjny wysłał do niego pismo z nałożeniem „opłaty za niespełnienie ustawowego obowiązku ubezpieczenia OC” jednego z samochodów znajdującego się w jego flocie. Kara miała wynieść 6020 zł + koszty upomnienia 16 zł, co łącznie daje 6036 zł.

Klient zweryfikował informację, a jako że posiadał wykupioną polisę OC niezwłocznie odpowiedział na wiadomość, wysyłając skan otrzymanego pisma oraz polisę obowiązującą w okresie kontroli. Niestety, wysyłając e-mail pomylił się i w numerze sprawy wpisał o jedną cyfrę za dużo.

Po kilku miesiącach nasz Klient otrzymał nakazowy wyrok zapłaty, a w kolejnym dniu komornik pobrał z jego konta zasądzoną karę wraz z kosztami procesu sądowego i windykacji; łącznie prawie 10 000 zł. Zaniepokojony mężczyzna zweryfikował zasadność zajęcia komorniczego i zorientował się, że wysyłając odpowiedź dla UFG błędnie wpisał numer sprawy. Kontakt z infolinią potwierdził, że taka pomyłka jest równoznaczna z nierozpatrzeniem sprawy. Warto zaznaczyć, że mężczyzna uzyskał tę samą informację jeszcze kilkanaście dni później, także nie ma mowy o błędzie ze strony konsultanta.

Nie wszystko stracone?

Nie ukrywamy, że informacja o tym, że wiadomości do UFG z błędnie wpisanym numerem sprawy w temacie w ogóle nie są rozpatrywane zaniepokoiła nie tylko Klienta. W związku z tym zdecydowaliśmy się zgłosić reklamację do rzecznika Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, który potwierdził, że taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Klient czeka obecnie na odpowiedź ze strony UFG. Okazuje się więc, że w tym konkretnym przypadku istnieje możliwość odwołania całej procedury. Nie zmienia to jednak faktu, że takie reklamacje mogą być rozpatrywane długo, nie wspominając o nerwach i stresie, które temu towarzyszą.

Uważnie i ostrożnie wypełniaj wnioski i dokumenty

Przykładów takich jak ten powyżej można by wymienić naprawdę wiele. Nieuwaga, rozkojarzenie i nieostrożność przy wypełnianiu ważnych dokumentów i wniosków to codzienność. Nic dziwnego – nierzadko w takich sytuacjach towarzyszą nam emocje, stres czy nerwy. Bardzo istotnym jest więc staranność i dokładność przy wypełnianiu tego rodzaju dokumentów czy pisaniu wiadomości do instytucji.

Warto więc, przed wysłaniem wiadomości czy oddaniem dokumentów, dokładnie zweryfikować wszystkie dane i informacje. Dzięki temu unikniemy nie tylko zamieszania i stresu, ale również sytuacji które mogą narazić nas czy naszą firmę na poważne problemy, jak blokada środków na koncie przez komornika.

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze Artykuły
Najnowsze Komentarze
Najnowsze Komentarze
Zobacz Również